OM OSS

HEISI

Happy Ending Infosystem Implementation är etablerat av ett team som har mer än 30 års erfarenhet inom IT. HEISIs mål är att erbjuda kvalitativa IT lösningar som verkligen hjälper att genomföra ert företags dagliga funktioner.

Värderingar

○ Håller vårt ord

○ Förstår vår kunds affär

○ Utvecklar kundens affärsförmåga och skapar värde för affären

 

Utgångspunkt

Vår långvariga och erfarenhetsrika historia har gjort det möjligt för oss att finslipa vår kompetens inom ett antal IT tjänster – allt från att starta och analysera ett projekt, till att utveckla och förverkliga det. HEISI tycker att det är viktigt att alla våra lösningar är anpassade till kundens verkliga behov.

Background Image

I siffror

2014

etablerad

30

år av erfarenhet

25

stora projekt

14

människor har stött oss

10

m/s surfdags

Teamet

MSc Raul Raudsepp

CEO, Medgrundare / +3725117911 / raul.raudsepp@heisi.eu

Mait Kuldmaa

Medgrundare / +3725176207 / mait.kuldmaa@heisi.eu

Indrek Majas

Partner, Utvecklingschef / +372 511 6006 / indrek.majas@heisi.eu

Uku A. Kudu

Projektledare – analytiker / +37258688882 / uku.kudu@heisi.eu

Mart Vellak

Seniorutvecklare /mart@heisi.eu

Andrei Kulik

Arkitekt / andrei@heisi.eu

Signe Tammesalu

Projektledare – analytiker / +372 551 2286 / signe.tammesalu@heisi.eu

Aleksandr Halturin

Seniorutvecklare / aleksandr@heisi.eu

Jens-Kristjan Liivand

Projektledare – analytiker / jens@heisi.eu

Kristi Laur

Junior utvecklare (praktikant) / kristi@heisi.eu

Background Image

HEISIs löfte

HEISIs team har framgånsrikt tagit hand om fler än 25 stora projekt. IT lösningar kan vara hur bra och innovativa som helst men i slutändan använder vanliga människor mjukvaran och de behöver tid för att lära sig och öva. Baserad på detta har vi gjort det till vår mission att garantera våra kunder god service genom hela processen och lovar att alla projekt slutar lyckligt. Om du delar våra värderingar och löften, är du välkommen att ansöka om att bli en av oss!

ANSÖK

Tjänster

Mjukvara utveckling

Vi utför alla tjänster relaterade till mjukvaruutveckling: projektledning, affärssystemanalys, programmering och testing.

Mjukvaruimplementering

I samarbete med våra kunder hittar vi den optimalaste lösningen. Sätter upp ett mål, anlitar ett team och gör allt vi kan för att få fram den bästa lösningen. Vi genomför vårt jobb så att lösningen vi kommit fram till är ett verkligt hjälpmedel för ert öretag som gör det enklare och snabbare att utföra era dagliga aktiviteter.

Utbildning

Vi utbildar och konsulterar klienter och deras anställda inom IT ledning, IT projektledning och IT projektmedverkande.

Background Image

Kunder

Background Image
KONTAKT

HEISI IT OÜ

Pirni 12, Tallinn

Reg. kod 12765966

+372 5117911

+372 5176207

info@heisi.eu